Çamaşır ipini duvardaki kancaya takmak

Balkonlara çamaşır ipi gereceğim. Duvarlara dübelle şöyle bir vidalı kanca takacağım: bau-cdn.veesk.net

Bunların arasına germek için de naylon kaplı çelik çamaşır ipi alacağım.

Ancak ipin ucu açık olduğundan kancaya takamam. Ben tellerin ucunu böyle yapmak istiyorum: ibb.co

Tabi öyle presim falan olmadığından sanıyorum ki bana bunun vidalısı lazım. Şundan yani: ibb.co

Ama bu istanbul civata denen adamlar muhtemelen toptancı olduğundan benim sekiz on tane alma isteğime cevap vermezler. Bu işi neyle nasıl çözerim?

ihtiyacın olan klemens.

eve bunlarla çelik halata bağlı lat pull down/row düzeneği kurdum, 100 kiloyu gayet rahat taşıyor.

www.hamdidede.com

edit: ikinci linkteki çelik halatın dönen kısmına da rodansa takarsan çelik halatın silikonu zamanla aşınmamış olur.

toplamda 2 klemens 2 rodansa 10 tl'yi geçmez hırdavatçıya gidersen. yapı marketlerde de bulunuyor bunlar.

www.hamdidede.com
  • onemoremile  (11.08.22 09:38:32 ~ 09:52:35)
ben buna benzer bir ihtiyacım olduğunda bauhaus ya da nalbura gidiyorum. mutlaka orada çalışanlar işime yarayacak bir şey veriyorlar.

ben olsam yine öyle yaparım.
  • teritori  (11.08.22 09:50:57)
Evet daha önce klemens ile yapmıştım bu işi. Ama gözüme yeterince şık görünmüyorlar. Hazır balkonların sıvası yenilenirken bu işi de aradan çıkarmak istiyorum. Klemens hariç bir çözüm bulamazsam eskisi gibi yapacağım yine.

  • alperz  (11.08.22 09:57:45)
Kolay çözülen gemici düğümüyle

Burada kolaydan kasıt senin ipi belirli bir yönde çektiğinde kolayca çözülmesi aksi taktirde düğümün kendini bozmaması

Örnek
youtu.be
youtu.be (1dk 40 saniyede gösteriyor bağlamasını)
  • freebird5406_2  (11.08.22 10:01:18 ~ 10:52:37)