[]

internet altyapısı

bir çok şey olduğu gibi internetin de suyu çıktı.
50mb olarak aldığım internet ilk günlerde 50 sonra 20mbit hız verdi. şimdilerde ise 10mbit'i bile zor görüyorum. iyice dayanılmaz oldu.

bunun sebeplerinden biri artan nüfus, herkesin internet ihtiyacının artması vs falan bir sürü şey.

altyapılarsa pek değişiyor gibi değil. bir çok yerde kaç yıllık altyapı kullanılıyor. aksi gibi internet fiyatları da inanılmaz arttı. çok altyapı yapmış gibi turktelekom altyapı hizmetine zam yapmış iss'ler için.


bulunduğum yer altyapı olarak 60mbit'i destekliyor güya. tarifemde de bir kısıt yok. ama olmuyor.

nereye kadar böyle? nolacak? gün geçtikçe, 100mbit hız çok normal hale geldikçe biz daha yavaş hızlar mı göreceğiz? herkes mobil mi kullanacak?

 
arayın uzaktan düzeltirler


  • birmilyonunvarmi  (10.08.22 17:54:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.