[]

acil tek çeviri

small commodities

bunu chicken translate olmadan nasıl çevirbiliriz? piyasada bunun türkçesi ne olarak geçiyordur bilen var mı?


 
commodity alınıp satılabilen mal demek. Nerede kullanıldığına göre anlamı farklı olabilir. Satın almacı gözüyle bu "küçük satın alma parçası" iken satışçı için "küçük satış parçası"dır.

ama ben bunu görsem direkt küçük satın alma parçalarını düşünürüm. örnek vermek gerekirse, kelepçe, klips, ufak tefek plastik parçalar vs. kısacası bu terim bir satın alma grubunu ifade eder.
  • himmet dayi  (10.08.22 17:39:31 ~ 18:02:14) 
Commodity, mal, emtia demek.

Küçük mallar
Küçük ürünler olabilir.
  • mhm  (10.08.22 17:40:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.