[]

borsa rekor kırarken düşen kağıtlar

her gün %10 düşen kağıtlar mesela. nasıl oluyor bu?
 
borsanın rekor kırması bir kağıdın %10 düşmeyeceği anlamına gelmez. o %10 düşen kağıtta birşeyler olmuş olabilir. mesela bir duyum alınmıştır, yatırımcı elinden çıkarıyordur. büyük balıklar, traderlar çok sayıda hisseyi elinden çıkarıp diğer yukarı çıkan hisselere yatırım yapmaya çalışıyordur. herşey olabilir. buunun dışında diğer göstergeler de var tabi. hacim, rsi, macd vs vs.


  • false pretension  (08.08.22 19:36:54 ~ 19:37:35) 
Hangi kağıttı o, hatırlayamadım da bir GYO şirketi. Güzel bir hikayesi var. Tavan tavan gitmiş.
Sonra bir haber, projenin ÇED raporu onaylanmamış.
Taban üstüne taban. Endeksten ona ne :)
  • Mirket  (08.08.22 20:00:55) 
Spek hissedir veya olumsuz bir bilanço/haber vs gelmiştir. Beklentiler alınır gerçekler satılır borsada. Bir haber gelmiştir zamanında hisseye hacim getirmiştir ve şimdi o beklentiyle ilgili ya olumsuz bir haber ya da beklentiden dolayı gelen balinalar gidiyordur.


  • eksi sozlugun tatli insani  (08.08.22 21:39:46) 
çoğunlukla acemilerin parasına çökülen kağıtlardır.
borsanın genel gidişatından bağımsız tavan tavan da gider sonra millete tavandan malı kitlerler. her gün taban açılınca elindekini satamazsın bile.

muhtemelen bu sorunun arkasındaki malum kağıt da asuzu.
  • lazpalle  (09.08.22 09:41:22) 
şirket zarar ediyordur, bilanço kötüdür, kap'a bir yatırım/alım/satım/proje iptali haberi gelmiştir. misal sinpaş gyo'nun projesi çed raporu yüzünden durdu, şu an taban taban gidiyor. bagfaş geçen yıl müsilaj krizinde kapatılınca hisseleri taban taban gitti. binlerce emir yığıldı. iki hisse taban olduğu dönemler borsanın ralli yaptığı dönemler aynı zamanda.


  • anlatamıyorum  (09.08.22 09:52:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.