[]

SGK bana rapor parası yatırdı şirket o parayı istiyor (Şirket haklı)

Bayram haftasında covid olmuştum. İki gün çalışıyorduk o hafta, diğer günler resmi tatildi zaten.

7 gün rapor yazdılar sistemden, benim iki günüm raporlu oldu kısaca.

Geçenlerde de SGK'dan bana bir para yattı.

Şimdi ise şirket ik'sı biz raporlu olduğun günler için maaşından kesinti yapmadık, o parayı kibarca bize gönderir misin demiş.

Niye böyle bir şey oldu? SGK'nın en başta bana para yatırmaması gerekmez miydi?

 
Şirketin maaşını o şekilde eksik yatırması gerekirdi, söylediğinin tersi yani. SGK doğru yapmış.


  • infernalcadre  (08.08.22 17:14:29) 
çalışanı en az mağdur edecek yöntem bu. full maaşın yatar, sgk'dan ne alırsan şirkete ödersin. şirket kesse, sgk ödemese, zor durumda kalırsın ya da ödemelerin aksar vs.

NŞA'da aldığın parayı şirkete ödemen gerekiyor. SGK maaşını yatırmış mı diye bakmaz. SGK'nın yatırdığını istemeyen zengin şirketler de var tabii. tercih meselesi.
  • gabe h coud  (08.08.22 17:27:05) 
niye olduğunu çok kurcalama parayı gönder, işten çıkarma sebebi... maaşın eksik yatmadıysa sorun yok.


  • sert siyah krom  (08.08.22 18:54:46) 
şirket aslında iyilik yapıyor. Sgk raporlu olduğun günlerde ücretini tam olarak yatırmaz ve de gecikmeli olarak yatırır. Azıcık düzgün olan şirketler ise maaşını tam yatırır böylece hem sgk'dan paranı bekleyerek mağdur olmazsın hem de kesinti de yaşamamış olursun.


  • denizgonen  (08.08.22 19:23:19) 
2 günlük para için sorgulamaya değmez zaten paranızı aldıysanız. Normalde şirket yatırmayıp sgk yatıracaktı.


  • Unde bach canim  (08.08.22 23:49:39) 
sgk hep yatırır. şirketin tercihi. çaışan mağdur olmasın isteyebilir


  • ShadowOfMoon  (09.08.22 11:33:30) 
İyi şirketler bu şekilde yapar, kötü şirketler maaşını keser ve SGK'dan aldığın para daha az olacağı için zarara girersin.
Parayı şirkete göndermen en doğrusu.

  • michael_knight  (09.08.22 11:55:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.