[]

Askerlik tecil süresi nasıl uzatılır?

önlisanstan mezun oldum, tecil 31/12/2025 iken mezun olduğum tarihin 2 yıl sonrasına düştü. arada 1.5 senelik bir kayıp var. eski tarihe nasıl getirebilirim bu tecili ne yapmam gerek tam olarak ?
 
Hocam o kayıp değil aslında. 2025 tarihi mevcut okulunuzda okumaya devam etseniz, olabilecek maksimum tecil tarihi idi.

mezun olunca, ona göre hesaplanıyor tekrar.

tekrar uzatmanız için herhangi lisans bölümüne kayıt olmanız gerekiyor.
  • aman üstüme geliyorlar  (08.08.22 12:01:29) 
Uzatamazsınız +1

Uzatamazsınız çünkü ortada bir hata yok, örneğin yükseköğretime hiç başlamasaydınız 20 yaşından sonra askere gitmeniz zorunlu olacaktı, öğrenci olduğunuz için tecil edildi. Artık öğrenci olmadığınız için mezuniyet sonrası tecil hakkı tanımlanmış ve süre dolduğunda gitmeniz gerekecek.

Uzatmanın tek yolu öğrenci olmaya devam etmek, çünkü tecil hakkı sadece öğrencilere verilen bir şey.
  • akhenaten  (08.08.22 12:32:57) 
uzatamazsın mezun olduktan sonra 2 yıl hakkın var. lisansa kayıt yaptırırsan uzar.


  • jelly bear  (08.08.22 12:40:31) 
2 yıl dolmaya yakın lisansa kayıt olursunuz oradan devam edersiniz, daha sonra lisans bittiğinde devlet yaşa bağlı olmadan yine 2 yıl veriyor, yani ben önlisans hiç bitirmedim lisans bitirdim direkt ve bitirince 2 yıl veriyor, bunun adına da sevk tehir deniliyor.


  • ckisc  (08.08.22 12:49:50) 
açktan 4 e tamamla


  • sizofren06  (08.08.22 12:57:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.