Klima Montajında Elektrik Bağlantısı Sorunsalı

Duyurucu sakinleri,

Klima alacağım ancak elektrik bağlantısını kurulum yapan firma yapmıyormuş.
Ancak anlamadığım bir durum var. Yeni nesil klimalarda güç dış üniteden dağılıyormuş. Ben buattan yada sigorta kutusundan dış üniteye kadar kablo çekersem üzerime düşeni yapmış oluyor muyum? Dış ünite ile iç ünite arasındaki elektrik bağlantısını firma kendisi mi yapıyor?

Teşekkürler

Aynen bahsettiginiz gibi yaparsanız gayet de yeterli.
Dış ünite ile iç ünite arasındaki enerji ve haberleşme kablosu kutunun içinden çıkar ve servis kendisi takar. Siz sadece klimanın dış ünitesine giden enerji kablosundan sorumlusunuz.

  • limonlu eksi  (06.08.22 23:47:32)
Mobil Edit: ayrıca bu kısmı servis gelmeden halledip hazır tutarsanız servis geldiginde sizin yaptırdığınız tesisatın uçlarını direk klimaya takar gider.

  • limonlu eksi  (06.08.22 23:49:59)
Geçen hafta klima taktırmış birisi olarak tavsiyem; yeterli uzunlukta hatta biraz daha fazla 3x2.5 luk elektrik kablosunu hazır bulundurmanız.Daha incesi tavsiye edilmiyor.
Ben ucuna fiş yaptırdım,prize taktım klimayı.

  • arenas  (07.08.22 09:11:58)