Karadeniz gezilecek görülecek yerler

Merhaba, iki hafta izne ayrılıyorum. Ankara’dan arabayla yola çıkarak tek başıma Karadeniz’i gezmeye karar verdim. Daha önce gittiğim yerlere göre kendime bir rota hazırladım. Eklemek istediğiniz görülecek yerler ve tadılacak lezzetler varsa sevinirim.
1. Amasra
2. Sinop
3. Terme (Pide)
4. Uzun saçlının yeri
5. Hamsiköy (Sütlaç&Kurufasülye)
6. Sümela Manastırı
7. Uzungöl
8. Rize Huser Yaylası
9. Artvin Karagöl
10. Artvin (Cağ Kebabı)

Sinop'ta hamsilos koyunu rotanıza ekleyebilirsiniz. Mantı ve nokul yemenizi öneririm.

  • Amaranta ursula  (06.08.22 17:47:23)
Hamsiköy direk eleyin. Bir dünya yol gidiyorsun. Diger tüm her yerde yedigin sütlacın aynısını yiyip dönüyorsun. Zaten sütlaç yapan tek bir yer var. Diger her yer ordan alıp satıyor doga desen karadenizin diger yerlerinden farksız. Kuru fasulye ise esnaf lokantası tarzında aynı tat. Özgün bir yanı yok. Oraya ait özelliği de yok zaten. Oraya gideceginize haremtepe'ye gidin. Kenan amcanın çay bahçesinde güzel çay içip dogayı seyredin.

Balık yiyeceğim derseniz burayı öneririm.

Dayının Balık Evi
maps.app.goo.gl
  • limonlu eksi  (07.08.22 00:08:19)
bartın'dan başlıyorsanız güzelcehisar ve inkumu önerebilirim. inkumu yerel sahil turizmi mekanı, yazlıklarla dolu uzun güzelce bir kumsal, güzelcehisar'da da nadir bazalt (lav) sütun oluşumları ve bunları yakından görmeniz için deniz üstünde tahta iskele var. başka da bir şey olmadığını ekleyeyim

  • kaichi  (07.08.22 00:51:47)
Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için.

  • crimson king  (07.08.22 03:40:41)