[]

Doktora yapacağınızı iş yerine söylemek gerekli mi?

Selamlar

İş yerine doktoraya başvurduğumu söyleyince biraz yüzleri düştü, iş ve doktorayi nasıl bir arada götüreceksin gibi soylendiler. Şimdi doktoraya kabul aldığımı kayıt yapacağımi söylemeli miyim evetse nasıl?

İşin aslı önceliğim iş, doktoraya ise kayıt olup dersler online olursa goturebilirim (hem işim uzaktan hem de doktora yapacağım şehirde değilim). Çok düşük bir ihtimalle de bir iki ders için arada o şehre giderim 1-2 ay kalmak için. Pazartesi toplantı olacak hem de sözleşmemi uzatacaklar şimdi bunu onlara demeli miyim? Evetse onları korkutmadan ama doktoradan da vazgeçmeden nasıl diyeyim? Ben doktora yapacağım dersem biz bunu kabul etmiyoruz, izin vermeyiz diyebilirler mi? Benzer durumdaki arkadaşlar nasıl yürüttünüz süreci?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

 
Doktora surecinin is yukunuz uzerindeki etkisi ile ilgililersadece.

3-5 seneyi (TR de daha uzun, 5-7 sene) nasil plaadiginizi gosteren bir Gantt chart hazirlayip gosterin. Hangi donenlerde/aylarda yaklasik kac gun veya hafta is izni isteyeceksiniz doktora icin vs. One gore onlar da sizin boslugunuzu nasil dolduracaklarini planlarlar.

Doktorayi farkli sehirde veya online yapmak onemli degil. Uzun 've mesakkatli bir surec. Cok fazla zamana ihtiyac olacak. Literatur taramasi, data toplamasi vs. O yuzden is ciddi. Master vs yapmaya benzemiyor.

Ayrica doktora calismaniz su anki isyerinize bir katki saglamayacaksa Pek de umurlarinda olmaz sizin PhD alip almamaniz. O yuzden en bastan acik aacik konusun onlardan beklentinizi (yani izin ve) sonra yari yolda doktoradan veya isten vazgecmemek icin.

Bol sanslar, iyi calismalar
  • parcxerox  (06.08.22 09:54:54) 
bu kadar önemsediğiniz güzel güzel işiniz varken doktoraya başlarkenki motivasyonunuz nedir? bunu sormamın sebebi ona göre plan program çizmeniz. şirkete katkı sağlayacak bir iş mi? yoksa akademiye geçiş niyetiniz mi var?

şirketten izin almanız gerekecekse söylemelisiniz yoksa haber vermek gibi bir zorunluluğunuz yok. izin meselesini de yıllık izin, esnek çalışma veya zaman zaman ücretsiz izin gibi seçeneklerle halledecekseniz söylemeniz yine zorunlu değil hatta hiç söylemeyin.

ama özellikle teşvik eden bi şirketse veya alanınızla ilgili bir işteyseniz söyleyin tabi. iş kanununda nasıl geçiyor bilmiyorum ama bazı şirketlerde doktorada haftada bir gün akademik izin verilmesi zorunlu. veya ford gibi bazı şirketler özellikle doktoraya teşvik ediyor belli sayıda çalışanı hem izin hem ekstra ücret veriyor. siz de durumunuza göre bakarsınız. ancak bu konularla alakasız şirkete de bahsetmek gereksiz. kaldı ki işin bir de öteki yüzü var, okuldakiler ne diyecek bakalım? bizim okul tam zamanlı çalışmayı neredeyse istemiyor mırın kırın yapıyorlar hep.

sorunuza dönersek evet, izin vermiyoruz diyebilirler tabiiki
  • jimjim  (06.08.22 13:42:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.