[]

Araç antifirizi kaç yılda bir değişir?

12 yıldır hiç değiştirmedim, eskiden gösterge kabındaki rengi çok güzel bir maviydi şimdi çok açık, belli belirsiz bir maviye dönüşmüş. Arkadaşım inanmadı, 12 yıldır değişmesen koyu bir kahverengiye dönerdi dedi kirden, pastan dolayı. Kendim değişsem püf noktaları var mı, bilenler yazarsa sevinirim. Araç megane 2 benzinli.
 
sizin durum biraz sıkıntılı. 12 yıldır hiç antifiriz koyulmadıysa devir daim sisteminde, motorda, soğutma hattında paslanmalar olmuştur. antifirizi koyduğunuzda paslar sökülmeye başlar ve paslanıp da çok incelmiş olan bölümler delinmeye, su kaçırmaya başlar. hararet yapmaya ve yolda kalmaya kadar gidebilir bu durum.

normalde düzenli olarak kış başlamadan antifiriz kontrol ettirilip koyulmalıdır. hem paslanmanın önüne geçilir, hem de kıştan korunmuş olunur.

sanayi sitelerindeki motor ve mekanik ustalarına giderseniz arabanızla ilgili daha doğru bilgiler verirler ve ne kadar antifiriz koymanız gerektiğini size söylerler.
  • bravoteam  (06.08.22 09:48:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.