[]

silah satın almak için gerekli şartlar nedir?

gidip telefon alır gibi sipariş veremiyorsunuzdur herhalde. tüm prosedürü bilen detayları yazabilir mi? direkt alsak ne olur mesela?
 
Ruhsat alman lazım. Akıl sağlığı yerindedir raporu falan alıyorsun.


  • kobe824  (06.08.22 01:18:13) 
mke silah satışı yapıyor. sorunun cevabı burda urunler.mke.gov.tr

onun dışında taşıma için belli mesleklere sahip olman lazım. eğer o mesleklerden değilsen bulundurma ruhsatı alabilirsin. yani sadece ikamet ettiğin adreste o silah bulunabilir. başka yere taşıyamazsın. taşımak istersen kaymakamlıktan izin alman gerekiyor sanırım. ayrıca benden önceki arkadaşın dediği gibi devlet hastanesine gidip heyet raporu alman lazım. bunun içinde göz, kalp, beyin, psikolojik test vs. var. şanslıysan bir günde halledersin yoksa sarkabiliyor. ha bide ruhsat için 5000 tl veriyorsun mesela tabanca başına.

ruhsat almayla ilgili bilgiler bulunduğun ilin yada ilçenin emniyet müdürlüğünün sitesinde bulabilirsin. hatta telefon da açıp sorabilirsin, sana gerekli yolu gösterirler.
  • false pretension  (06.08.22 02:11:34) 
Sabıka kaydın olmayacak,

Belirli bir tutarın üzerinde vergi borcun olmayacak (bu sınır çok düşük bir rakam)

Devlet hastanesinden heyet raporu alabilecek kadar sağlıklı olmalısın, raporda "silah alabilir" diye ibare olmak zorunda, taşıma olacaksa özellikle "taşıma ruhsatlı silah alabilir" yazıyorlar.

Bulundurma ruhsatlı olacaksa başka bir bürokrasisi yok, ama taşıma olacaksa belli başlı mesleklere ya da ünvanlara sahip olmak gerekir.

Bulundurma mı istiyorsun taşıma mı?

Bulundurma ruhsat harcı ortalama 3500 TL 5 yıllık.
Taşıma ruhsat harcı ortalama 10.000 TL 5 yıllık

Ortalama bir yerli polimer tabanca 6-8 bin lira civarındadır.
Ortalama bir yerli çelik tabanca 4-5 bin lira civarındadır.

İthal silahları hiç konuşmayalım, kurumda sıfır silah yok. Sıfır ama kullanılmadan 2. el olarak satılan ithal tabancalar ise oldukça komik fiyatlara ülkemizde.

ABD'de sıfırı 500 dolar olan tabancanın ikinci eli bizde 2-3 bin dolar.
  • John Bloor  (06.08.22 12:01:38 ~ 12:06:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.