Hollanda’ya giris ve covid

Eylul ayinda Belcika’dan Hollanda’ya giris yapacagim. Amsterdam konsolosluk sitesindeki bilgiler ile disisleri bakanligi arasinda kafam karisti. En son asi olmamdan yaklasik 1 yil gecti ve covid gecirmedim. Disisleri en az 14 gun onceden bitmis asi gerekli diyor:
www.mfa.gov.tr

Amsterdaminki 1 hazirandan itibaren her seyi kaldirdik diyor:
amsterdam.bk.mfa.gov.tr

Simdi asi olmam gerekir mi? Oyleyse, tek doz sinovac olsam yeterli olur mu?

Tesekkurler

www.government.nl
hollanda giriş için şuraya bakmak daha faydalı olacaktır. türkiye'de yaşıyorsanız eu entry ban kısmında oluyoruz biz ve girebilmemiz için istisna durumlar olarak aşı olma ya da covid geçirme vs gibi şartları yazmışlar.

ben nolur nolmaz diye olmuştum sorun çıkmasın diye ama sabiha'dan çıkışta da schipol'den girişte de aşı bilgilerime bakan olmadı.
  • nickimineyapsam  (05.08.22 21:46:28)
Belçika'dan giriş yapacağım demişsiniz. Karayolu ile ise herhangi bir kontrol olacağını zannetmiyorum.
İlk olarak TR'den Belçikaya gidiyorsanız Belçika giriş koşullarını dikkate almanızda fayda var.

  • faithless  (05.08.22 23:26:29 ~ 23:27:24)
Yukaridaki iki yazain da dedigi gibi yurtdisi islerle TR den cok ilgili ulkenin resmi kaynaklarina bakin ilk once.

En guncel vde dogru bilgiler orada. Teyit etmek icin kullanacagini havayolu/tren vs ile ilgili siteler de yardimci olur
  • parcxerox  (06.08.22 10:01:04)
belcika'dan hollanda'ya geliyorsaniz muhtemelen ucaga binmeyeceksiniz diye tahmin ediyorum. dogruysam sorun yasamazsiniz. kalmadi burda covid.

  • reavelyn  (06.08.22 15:02:35)