[]

Arabayla kaynak yapmak

Bunun aslında yasal bir şey, değil mi? Mesela sağ şeritte 300 metre kuyruk var, köprüye dönmek için. Sol şeritten giden birisi, yerde kesikli çizgi olduğu müddetçe, hepsini sollayıp kaynak yapabiliyor mu?

Ahlaksızca olduğu kesin.


 
sağda araç olacağı, mevcut akan şeridinde duraklama yapıp sağdaki araçların üzerine kırman gerekeceği için 46/2-c hatalı şerit değiştirmeden cezayı yapıştırırlar, 427 tl. polis takmaz da fahri trafik müfettişine denk gelirsen acımıyor.


  • roket adam  (05.08.22 20:53:26 ~ 20:56:03) 
Şerit uygunsa değiştirilir. Nasıl sinyal vermek şerit değiştirme hakkı vermezse kesik çizgi de tek başına yeterli değil.
Roket+1

  • kisa  (05.08.22 21:02:23) 
roket +1

Ayrıca sağ şeride girmeye çalışırken sol şeritte duracağı için o şeridin akışını bozup trafiği tehlikeye atmaktan da ceza kesilebilir. Kurallara uygun bir şerit değiştirme biçimi değil.
  • himmet dayi  (06.08.22 07:33:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.