[]

Türkiye'deki Saglik Hizmetleri

merhaba,

(1) uzun zamandir yurtdisinda calisiyorum ve türkiye'de vergi vermiyorum. turkiye'de ozel saglik sigortam da yok. türk vatandaslarinin devlet hastanelerinde ucretsiz saglik hizmeti aldigini duydum. bu durum yurtdisinda yasayan, vergi vermeyen türkler icin de gecerli mi? ozel bir prosedürü var midir?

(2) basit bir alerji testi icin devlet hastanelerini onerir misiniz yoksa köklü özel saglik kuruluslarina (acibadem, amerikan etc.) mi gitmek daha mantiklidir?

tesekkürler.

not: halen türk vatandasligim duruyor. e-devlet falan her sey calisiyor.

 
türk vatandaşları neyi ücretsiz almış da sağlık hizmeti ücretsizmiş :) çalışanlar insanlara vergi verdikleri için ücretsiz (ücretsiz bile değil de neyse konu o değil) çalışmayan insanlar için genel sağlık sigortası primi isteniyor, e-devletten gss prim borcunuza bakabilirsiniz. prim borcu olanlara hastanede ne diyorlar onu bilmiyorum gerçi.

devlet hastanelerinde randevu vs. almak çok zor, özelde tık diye halledersiniz bence.
  • benaslinda  (05.08.22 17:39:26) 
yurtdisindayim, gittigim zaman ozelde hallediyorum.
amerikan'a pek bulasmiyorum, asiri tuzlu geliyor.

  • cooperr  (05.08.22 17:51:09) 
Dolarla kazanıyorsunuz devlet hastanesiyle uğraşmayın bile. Özelde işinizi muhtemelen bir gün içinde halledeceksiniz. Devlete zaten şanslıysanız 2 hafta sonraya randevu alabiliyorsunuz.


  • black holes in the sky  (05.08.22 18:23:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.