150.000-180.000 civarına hangi araba

Ayağımı yerden kecesek az yakan çok kaçan parçası ucuz kolay satılabilen hangi arabayı alabilirim.
2006-2007 VW Jettalar hoşuma gitti ama açıkçası çok bilgi sahibi değilim nasıldır alınır mı?
Cevaplar için teşekkürler.

Grande punto 1.3 multijet 2007-2008 rahat işini görür.

  • adventchant  (05.08.22 09:52:37)
Bu bütçeye toyota yaris, honda jazz şaşmaz, üzmez.
Bu fiyata bulacağın jettalar sorunludur büyük ihtimalle

  • anten  (05.08.22 09:56:43)
Yine grande punto 1.4 95 beygirlik bulabilirsen alınabilir statjet olarak geçiyor. Benzinli motor üzmez 1.4 16v güncel egea motoru, kilometrelerce kullan. Parçası bol ve ucuz.

  • karacigerim vur kadehlere  (05.08.22 15:10:01)
otomatik arıyorsan bulman çok zor. ki bulursan da dsg şanzımana ( vw ) grubuna girme. fransıza hiç girme. vw grubunda dsg şanzıman, yaşlandıkça bol bol arıza çıkarır. ciddi paralar ödemek zorunda kalırsın ve sanayidekilerle dost olursun. önceliğin kesinlikle japon olsun. hatta bana göre dünya'nın en iyi aracı olan :) jazz'dan şaşma. ( elindeki para ile tabi ki birinci nesil )japon üzmez, yormaz. ayağını da yerden keser. uzun yola bile çıkarır. ayrıca istanbul ve ankara'da karşına çıkabilecek en iyi honda ustaları bulunmakta.

ayrıca arkadaşların da belirttiği gibi, punto da multijet motoru ile seni üzmez.

sana bir önerim daha olacak: daihatsu cuore. ikinci elinde satarken beklersin evet, ama bu araba gerçekten çok başarılı. evet tr'den çekildi. ama parçası bulunuyor. bakma bulunmaz dediklerine. fiyat olarak da diğerlerinden daha uygun. ayrıca yukarıda belirttiğim bütün araçlardan daha uygun fiyatta.

benim öneri sıram: jazz, yaris, punto, daihatsu cuore.

son olarak, ekspertizi sakın unutma.
  • velasco  (05.08.22 15:59:39 ~ 16:05:33)
bende 1.4 fiesta var. km düşük olanlara bakabilirsin. kasası sağlam, iyi bakılmışsa derdi az. ben memnunum, az da yakıyor. o fiyat aralığında ararsan bulursun.

  • sirkelimon  (05.08.22 17:51:29)
japondan sasma alman/fransiz uzebilir. honda/toyota

  • cooperr  (05.08.22 17:55:01)