[]

Sağlık ocağında kan tahlili

Yıllar önce alakasız bir sebeple kan tahlili yaptırmıştım, ve orada belli değerler sınırda çıkmıştı.

Sağlık ocağına gidip "ben kan tahlili / vitamin sayımı yaptırmak istiyorum" demenin yanlış olduğunun farkındayım, çünkü ona doktor karar verir, ve benim büyük bir sağlık problemim yok. (bahane edebileceğim ufak şeyler var ara sıra unutkanlık, baş dönmesi gibi)

Sürekli duyuyorum, herkes yaptırıyormuş kan tahlilini. Madem öyle, ben de yaptırayım 2-3 yılda bir.

Sağlık ocağına gidip "merhaba bana kan tahlili yapar mısınız, vitaminlerime bakar mısınız" diyebiliyor muyum?

 
kendimi bu ara biraz halsiz hissediyorum, önemli bir şey var mı baktırmak istedimd erseniz yaparlar.


  • benaslinda  (04.08.22 15:45:32) 
Sağlık raporu almam gerekmişti doktor en son 2 sene önce kan verdiğimi gördüğünde değerlerimi kontrol etmek istemişti. Kontrol olmak istiyorum vs demeniz yeterli olur zannımca.


  • black holes in the sky  (04.08.22 16:44:08) 
aile hekimliğinde ücretsiz check-up hizmeti mevcut. Bağlı olduğunuz aile sağlığı merkezine giderek yaptırabilirsiniz.


  • pccopath  (04.08.22 18:46:25 ~ 18:46:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.