iMac elden satış sorunu

iMac yani masaüstü bir bilgisayarı sahibinden aracılığıyla satıyorum. Nasıl bir yöntem izlemeliyim? Alıcak kişi evime gelse çok içime sinmiyor. Bir yer buluşalım desem aletin kutusu yok taşıması zor olur hem de alıcı denemek istese nasıl deneyecek? Özellike bu tip bir satış yapıp deneyimi olanların tavsiyesini bekliyorum.

alıcı çok deneyemeyecek bi kere. araştırmasını önden yapacak. incelemesi 10 dk falan sürecek max fonksiyonlarını kontrol etmek, kozmetiğini kontrol etmek için.

bir taşıma aracı senin ayarlaman lazım onun sığabileceği kutu, koruyucu bir malzeme vs yani neyse. ev bence mantıklı ama içine sinmiyorsa taşıma için kutu vs ayarlayıp bi yere götürebilirsin kalabalık bir kahveciye falan. ben starbucks'a imac kurup çalışan gördüm. sen de kurarsın garip görünür ama en azından kimse karışmaz.
  • floydian  (04.08.22 11:47:35)
Yakında tanıdık bir esnaf varsa, en güzeli tanıdığım dükkanda denetip teslim etmek ve alışverişi yapmak.

Çare bulamazsanız ve illa evinizde denetip teslim edecekseniz;

Kadınsanız ve gelen erkekse yanınızda mutlaka bir erkek daha bulunsun sizin yakınınız olan.

Erkekseniz ve gelen kadınsa bu sefer mutlaka yanınızda bir kadın daha bulunsun.

Alışverişi ve bilgisayarı denemeyi videoya kayıt altına alın, gizli olmasın ama karşı taraf bilsin.
  • John Bloor  (04.08.22 11:51:44)
Hocam gelsin eve aşağıda biraz sohbet edin.

Tipine bak, para hazır mı vs. onu konuşun, anlaşın. Güven duyarsan yukarı çıkıp bilgisayarı gösterirsin. Güven duymazsan ev müsait değil şu an acil bir şey çıktı deyip vazgeçersin. Ya adamın kabul edemeyeceği bir problem uydurursun (bu sabah ekranda bir bozukluk oluştu kardeş kusura bakma böyle satamam vs.) ya da parayı alma yönteminde yokuş yaparsın. (gel bankaya gidelim parayı yatıralım, görmek için x lira kapora ver vs.)
  • nickini vermek istemeyen uye  (04.08.22 18:41:29 ~ 18:42:19)
Adam kapiya geldikten sonra monitor bozuldu, kapora ver vs denmez.

Bilgiaayari evin girisine en yakin odaya/mutfaga vs koyarsin, 5 dk girer dener, parani alir hali tipi duzgunse de bi cay ikram eder yollarsin.
  • brkylmz  (04.08.22 22:24:12)