88 tl'nizi 1000'de 1 bir ihtimal için riske eder miydiniz?

nesine'de 9 tane eşya piyangosu var. hesaplamalarıma göre toplamda 88 tl'lik kupon alımında kazanma ihtimali 1000'de 1 oluyor. bu riski alır mıydınız? yoksa çöpe atılmış bir para olarak mı değerlendirirsiniz

piyangoya beş para vermem. sana aslında diyor ki %99,9 kazanamayacaksın.

  • gabe h coud  (04.08.22 09:06:08)
etmezdim ihtimal cok dusuk.

  • in vino veritas  (04.08.22 09:07:14)
Bir arkadaşım motor diğer arkadaşım Beyaz eşya takımı kazandı:)
Ben hiç bir şey.

  • kisa  (04.08.22 09:16:16)
Ben de etmezdim.

  • pispinti  (04.08.22 09:27:52)
Bırak 1.000 de biri 20 de 1 bile sansin olsa cok dusuk ihtimal. İstersen deneyelim icinden bir sayi tut 1 ile 20 arasi ben tahmin etmeye calisayim 200 lere de yapsak tutturma.ihtimalimiz cok dusuk. Burdaki insanlari piyango almaya iten ana etken nasilsa birine cikacak, o neden ben olmayayim dusuncesidir, bu sekilde tuzaga cekiliriz.

Sayisal.lotoda 14 milyonda 1 ihtimal var, neredeyse imkansiz bir ihtimal ama nasilsa birne cikmiyor mu her hafta dusuncesi bizi piyangoya loto oynamaya sevk eder.

Bence katilma, emeklerine yağ sürme, bir tugla da sen koyma.
  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (04.08.22 10:00:04)
adaletli bir şekilde çekileceğini bilsem güvenirdim ama bu işlere türkiyede hiç güvenmiyorum. 88 tl ye market alışverişi yapardım.

  • drako  (04.08.22 10:53:37)
abi ben onu yapacağıma 20-30 liralık spor toto kuponu oynarım ya. 1000'de 1 çok düşük ihtimal. hani 3-5 lira olsa zaten paranın kendisi az olduğu için milyonda bir ihtimal bile denenebilir ama bence bu matematik mantıklı değil. 1000'de 1 ihtimal için 88 lira çok fazla. o kadar parayı illaki kumara, piyangoya gömecek olsam ben nesine'de toto yapardım. bazı maçları ikili, üçlü seçerek riski azaltırsın. ha her halükarda kaybetme ihtimalin %99.99 veya kazansan bile toto'da alacağın para (hepsini bilemediğini varsayarsak) 88 liraya karşılık 200-300 olacak ama olsun, ilk bakışta bu bana daha mantıklı geldi.

  • der meister  (04.08.22 12:14:49)
Tüpçü diğer piyangoyu aldı diye devlet kurumu olan eşya piyangosu yapıyor diye biliyorum. Telefon çıkan birini duydum ama arada hile dönüyor mu güvenli mi bilmiyorum.

Güvenli olsa bile 200’de bir bile zor bir oran orası doğru. Çıkmayınca çıkmıyor. (Ben misli üzerinden arada ikişer üçer lira atıyorum o ayrı :D)
  • nhk ni youkosu  (04.08.22 13:15:24)
kaç liralık eşya bu beş lira mı beş bin lira mı çok önemli.

  • sert siyah krom  (04.08.22 18:11:12)
@sert siyah krom; araba, motor, laptop, telefon, 10-20 bin liralık hediye çekleri gibi şeyler oluyor.

www.piyangosepeti.com.tr
  • nhk ni youkosu  (04.08.22 18:13:02 ~ 18:13:25)
Çöpe atmak olarak görürüm. Bence kötü olan kaybetmek değil, karşıdakine kazandırmak. Ben neden karşıdaki kişiye 88 TL vereyim ki? İddaa oynamak daha mantıklı. En azından maçı takip edersin.

  • dissendium  (04.08.22 19:04:37)