Kontakt lens, yorgun göz sorunu

2 aydır kontakt lens kullanıyorum. İlk ay Acuvue Oasys günlük lens kullandım, o bitince Air Optix Hydraglade'e geçtim. Zaten doktor da Air Optix yazmıştı ama ben ilk defa kullandığım için günlük olsun, rahat olsun diyerekten Acuvue aldım.

Her iki lenste de gözüm hafiften şiş gibi oluyor. Öyle kocaman bi şişlik değil ama. Etrafımda insanlar da yorgun musun, uykusuz musun diye soruyor hatta, o tarz bir şişlik yani. Dışarıdan bakınca yorgun gibi görünüyorum kısaca.

Bunun bir çözümü var mıdır?
Solüsyon olarak Biotrue kullanıyorum.

gunluk lens denedigine gore solusyonla alakali degildir. lensler rahat degilse baska marka deneyebilirsin. benim en memnun oldugum biofinity oldu simdiye kadar. acuvue oasys gunluk de iyi ama biofinity daha uzun sure rahat ettiriyor. air optix ve uzun sureli oasys ile hic rahat edememistim.

  • lemmiwinks  (04.08.22 09:55:58)