[]

Nokia 5 geri tuşu takılma sorunu ile ilgili iki soru

Telefonumun bazen (bazen derken, birkaç günde bir bazen günde birkaç kere) geri tuşu takılı kalıyor ve hiçbir uygulama açamıyorum. Kendiliğinden home ekranına dönüyor geri tuşuna basmisim gibi.

Soru 1: napabilirim bu sorunla ilgili kendi imkanlarımla?
Soru 2: googleladim ama Türkçe bir şey bulamadım sorunla doğrudan alakalı. Hangi arama terimlerini kullanayım? İngilizce olarak bu sorunu nasıl arayabilirim?

 
yazılımsal olma ihtimali yok gibi bişey... ama illaki denemek istersen factory reset deneyebilirsin. bunun dışında geri tuşunun üzerinde pislik filan varsa o da hatalı şekilde dokunma algılanmasına sebep olabilir ama günlerdir devam eden bi problemse bu da pek olası değil gibi? jelatin tamperli cam vs varsa onu söküp ekranı güzelce bi temizlemeyi deneyebilirsin.

ama gerçekçi olursak muhtemelen tuş setinin değişmesi gerekiyor olabilir... şu şekilde satılıyor urun.n11.com ama haliyle ekranı sökmen lazım bu işlem sırasında ekran zarar görürse daha büyük masraf çıkarır biraz risk alman lazım değişim için... kendi imkanlarımla demişsin ama teknik bilgin ne seviyede bilemiyorum ki buna göre yorum yapayım? ben yapabilirim bu işlemi mesela. nokia 8'i tamamen söküp topladım.
  • konetsu  (04.08.22 01:38:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.