Askerlik erteleme

Geçen sene mezun oldun, tecil temmuz 2023’e kadar var şuan. Bunu en az 1 senelik daha uzatmam lazım, en kolay nasıl yapabilirim ?

Yerinde olsam şöyle yapardım: tecilin temmuzda değil o yılın son günü yoklama işlemlerini yapmazsan biteceği için aralık son günlerinde mayıs celbi için yoklama başvurusu yapardım. 2024 nisan mayıs haziranda sevk edilirsin bu yolla, ceza da ödemezsin.

Süre yeterli değilse diğer seçenekler:

2. Seçenek:
2023 haziranda bedelliye başvururum (temmuz zammı öncesi), ay olarak da 2024 aralığı seçerim. 2024 ocak ayında yerin belli olur, %90 ihtimalle de seçtiğin ay gelir, 2024 aralıkta gidersin.

3. Seçenek:
Ales’e girip sırf askerlik tecile yarayan sikko bi okulda yüksek lisans.
  • üşüdüm üstümü örtsene hande  (03.08.22 14:09:29)
@üşüdüm

ben yurtdışında yaşıyorum normalde, çoklu vatandaşlık bildirimi için uğraşıyorum diğer vatandaşlığı türkiye’ye tanıtıp tecil ettirerek 37 yaşına kadar erteleme peşindeyim. 1 sene yetmeyecek gibi, o yüzden bedelliye başvurmak çözüm değil benim için :(
  • hayati cozemeyen adam  (03.08.22 14:25:01)