amerika'dan gelen wii

amerika'dan hediye bir wii geldi. kendi içinden çıkan cd'yi ve oyunları sorunsuz çalıştırıyor ancak türkiye'den satın aldığımız orjinal oyunlar dahil cd'yi görmüyor. sanırım bunlarda da bölge kodu gibi bir şeyler var. bunun çaresi veya çözümü konusunda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

lazer mi taktırılıyormuş öyle bi şey varmış.

  • fundamental  (17.06.10 21:06:58)
istanbuldaysan yazıcıoğlunda altkattaki dükkanlara bi göster istersen. çip mip takıp kırarlar diye düşünüyorum.

  • bubez laab  (17.06.10 21:18:51)
NTSC formatında oldugu için sizin makine, Avrupa kodu olan PAL ı oynatmaz.Chip taktırmanız gerekli veya sadece NTSC olan oyunları - genelde internette satılıyo- trde magazalarda biraz zor bulmak.

  • little miss sunshinee  (17.06.10 21:34:44)
chip taktirman en kestirme cozum olur ya da sadece amerikadan gelecek oyunlari calistir... bu arada elimde bir kac orijinal wii oyunu var ilgilenen olursa? Turkiyeden ve Avrupadan alinan wii'lerde calisir...

  • hilhan  (17.06.10 22:35:26)
wii'de bölge koruması olduğu için gayet normal...
softmod yapabilirsin, şuradan detaylı bilgi alabilirsin : www.wiidewii.com
yalnız şu an açılmıyor, turk telekom'un link hatları 15 haziranda olduğu gibi dağılmış durumda...
  • iron  (17.06.10 22:55:57)
www.play-asia.com 'dan ntsc formatında oyun satın alabilirsin. bazı oyunlar buradakinden de ucuza gelebiliyor. bilginiz olsun.

  • copy paste  (18.06.10 02:44:35)