[]

laptop'a harici webcam bağlamak ya da iphone'u webcam gibi kullanmak

daha önce hiç denemedim ve fikrim yok, iyi sayılacak bir webcam alıp bazı toplantılara katılmam ve sunumlar çekmem gerekiyor, laptop'un kamerası iyi değil pek. mouse mantığı gibi alıp usb tarafından taksam direkt çalışan şeyler bunlar değil mi?

bir de bunun yerine bir şekilde iphone'u pc'ye bağlayıp onun kamerasını kendime çevirip kamerasını kullanma şansım olur mu?


 
ilk sorunun cevabı evet. takarsın çalışır çok eski değilse bilgisayarın.
yazılımı iphone'da çalıştırmayacaksan telefonun kamerasını webcam olarak kullanmak uğraştırır.
USB webcam al tak çalıştır en kolayı.
  • mhm  (03.08.22 00:35:47) 
iPhone'u webcam yapan program: iVCam

Ücretli bir uygulama ama deneme sürümü vs. gibi bir şey için incele istersen.
  • himmet dayi  (03.08.22 10:35:22) 
telefonu baglamak icin uygulamalar var, bircogunu denedim ama mutlaka sorun cikiyor. harici webcam daha iyi.


  • tadellesever  (03.08.22 11:30:46) 
(bkz: iriun webcam)


  • nhk ni youkosu  (03.08.22 20:14:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.