[]

Ev Kredi Limitleri Nasıl Sınırlandırıldı?

Bir süredir takip edemiyorum ekonomiyi, cahil sorusu:) Kredi limitleri sınırlandırıldı deniyor, üst limit belli mi?

Teşekkürler


 
Kamu Bankalarında 150.000 diye duydum.


  • Mirket  (01.08.22 22:19:31) 
Yazılı bir üst limit yok. Gittiğinizde bankacı o şekilde olumsuz konuşmalar yapıyor.
Benim geçen hafta başıma gelenler şu şekilde:

Bankacı ekrana bakıyor, öf pöf diyor. 200 bin gibi bir tutar görünüyor diyor.
Israr ediyorsunuz, belgeleri önüne seriyorsunuz.

Ben başvurunuzu alayım ama son 2-3 haftadır yaptığım başvurularda 500binden üste çıkan olmadı dedi. Ben yine müdürümle konuşurum falan diye geçiştirdi.
  • nickini vermek istemeyen uye  (01.08.22 22:54:24 ~ 22:54:33) 
togg çıkmaya yakın elektrikli araçlarda ötv'nin düşürülmesi benzeri bir durum olabilir.
bugün duyurulan sosyal konut projesi için müşteri biriktirmek istiyorlar gibi görünüyor.

www.bloomberght.com
  • perloneth  (02.08.22 00:27:49) 
Kamu bankalarına gittim.

Vakıfbank 150.000
Halkbank 500.000

Bu tutarlardan fazla vermiyoruz dedi, ziraate gidip maaş bordromu verdim 675.000 TL kadar çıkar dediler, bana bi milyon lazımdı. Başka geliri de göstersem artabileceğini söylediler ama ev satılmıştı.

BDDK şirketlere 15.000.000 TL paran varsa kredi kullanamzsın diye bir uygulamay geçtiğinde bankalarda da şahıslara konut kredilerinde bu çıkmış zaten ikinci ele %60 veriyor.
  • liberal  (02.08.22 09:51:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.