cardfinans kredi kartı harcama itirazı

2.5 ay kadar önce yabancı bir siteden 220 dolarlık alışveriş yaptım. bu siteden daha evvelde 3 4 kere alışverişim olmuştu hepsi en geç bir haftada elime geçmişti. fakat bu sefer yanlışlıkla standart hava yolu kargosunu seçtim (seçmez olaydım) ve o gün bugündür siteyle yazışıp duruyorum. ha geldi gelecek bi haftaya elinizde olur gümrükte muayene için bekliyor felan. bugün taketti canıma kalktım gümrüğe gittim. fakat benim paket ortalarda yok :S muhtemelen yolda kaybolmuş. bu arada takip kodu olmadığı için nerde olduğunu da göremiyorum paketin.

şimdi ben finansbank card finans kullanıcı olarak bu harcamaya itiraz etsem para mı iade ederler mi ederlerse kaç günde ederler?

iade etmezler.
adamlar muhtemelen yollamamışlardır ürünü, bu durumda sen bankaya olan borcunu ödeyip onlardan dava yoluyla paranı talep edersin.
ya da adamlar yollamışlardır ürünü ama kargoda kaybolmuştur, bu durumda da gene sen kargo şirketi vs. ile dava yoluyla zararını tazmin ettirmeye çalışırsın, ama o da zor iş eğer ürün sigortalı olarak falan gönderilmediyse.
en iyisi siteyle anlaşmaya çalışman.
  • de jure  (17.06.10 20:15:34)
karşı taraf ürünü kargoladığını ispatlayacağı için bankaları alakadar etmez. yani alış-veriş tamamlanmış bankalar için.

  • crimson king  (17.06.10 21:33:35)