hard disk problemi

99 yilindan beri kullandigim bir harddiskim vardi 10 gb 2 sene once 120 gb samsung aldim ve ikisini birlikte kullanmaya ba$ladim, bugun bir actim makinayi aha igrenc bir hata mesaji acili$ta "primary slave disk error" amanin tarihi eser statusunde muzikler efektler fotograflar neler neler bu bilgileri mutlaka geri almam lazim 20 gblik bi harddiskim daha var. anladigim kadariyla bu 10 glik hdd murtaza olmu$. nasil kurtarabilirim bir yarcimci olun abiler sevaptir ya ekte resmide koydum

Şimdi hocam, o kadar değerli verileri 8 yıllık harddisk'e koymuşsun ya ben lan neyse bişey demiyorum... Neyse, o diski iyi bir bilgisayarcıya götür, şans eseri bozuk diskten veri okuyan aletleri varsa bir ücret karşılığı kurtarabilirler.

Diski söküp tekrar takmak da çözüm olabilir ama çok bi programcı mantığı oldu bu.
  • harzem  (31.10.07 21:50:50)
bozulan bir diski sök tak sök tak gene sök tak ile ara sıra çalıştırmayı başarıyorum. olmayınca gene sök taka devam ediyorum. kafasına eserse çalışıyor. hırpala biraz. nasılsa giden gitmiş.

ha bu arada anakartıda buflatıran onu bilmem tabi.
  • can see  (01.11.07 00:00:56)
buralarda bunla ilgili bi soru olacaktı bi arasanız. hatta bende yazmıştım da bida yazmaya üşendim.

  • sourlemonade  (01.11.07 00:12:52)
arkada$lar bios ta goruyo bu murtaza olan harddiski ama windows ortaminda gormuyo bu hayra alamet mi acaba. dediklerinizi yaptim idesini baglayip acinca pc yi 15 dk da aciliyor windows. icindeki verileri kurtarsam yeter direk aticam 13. kattan a$agiya e$oglue$egi

  • maresalx  (01.11.07 00:33:02)
usb kutulardan birine bağlamayı deneyebilirsin bunlar coğu zaman diski görüyor. sonrasında getdataback ile şansını deneyebilirsin

  • ned flanders  (01.11.07 08:26:47)