Beyaz mobilyaları rötuşlamak için bant veya boya?

Merhabalar, bazı eşyaları 2. el buldum aslında 2.ele göre temiz ve sağlamlar ama ufak tefek defoları soyukları falan var. Mesela aynalı banyo dolabının kapağının öne bakan yüzeyi en alt kısımdan biraz soyulmuş, beyaz dolabın altındaki sarımsı tahta yüzey gözüküyor. Çok ince bir kırıklık derinlik olarak. Yüzey alanı olarak biraz geniş, avuç içinin yarısı kadar. Boya mı atsak bant mı çeksem bilemedim. Veya beyaz ağır bir yemek masamız var ayaklarının bazı yerleri sürtünmüş yine altındaki ağaç gözüküyor.

Bunları neyle gizleyebilirim? Yoksa hem bant çekip pürüssüz bir yüzey yaratıp sonra mı boya atmak lazım?

Nasıl bir boya almak lazım? Bir de buzdolabının bazı yerleri ufak tefek paslanmış. Ona hangi boya atabilirim aynısı olur mu?

Teşekkürler :*

Mobilya rötuş kalemi var, beyaz rengi de var

  • freebird5406_2  (31.07.22 02:25:41)
Eğer çok fazla çizik boya atması varsa tüm yüzeylerde kullanılan akrilik boya var, astar mastar sürmeden doğrudan uyguluyorsun tutuyor

Cadence diye bi marka var fakat başka boya markaları da çıktı aynı tip

Millet pandemide sıkıntıdan mobilyalarını mutfak dolaplarını vs boyadı bunlarla, yutubda cadence boya yenileme diye aratırsan bir sürü uygulama ve sonuç videosu çıkar, senin işini görür bence
  • freebird5406_2  (31.07.22 10:03:34)
Kendinden yapışkanlı folyolar var ben koyu kahve tv sehpası toz aldıktan 5 dk sonra tozlanıyor diye açık kahve folyo ile kaplamıştım orijinal gibi duruyor iki yıldır memnunum.

  • ceann deas  (31.07.22 12:24:03)