M1 macbook air kronik sorunları

Selamlar, 2020 base model 8 gb ram 128ssd macbook proyu satıp m1 air almayı düşünüyorum. Bilinen kronik problemleri var mı acaba? Harici monitör ile çalışıyorum şu an proda air içinde aynı durum olacak. 2. Elde 15.000 tl civarına m1 bulunuyor.

128 ssd alanlar pişman, güncellemelerde çok sıkıntı oluyor. Bir arkadaşımın bilgisayarındaki tüm verileri benim harici harddiskime atmıştık, buna rağmen ancak o şekilde güncellemenin sığabileceği kadar yer açılmıştı. Kronik sorunları bilmiyorum.

  • kanepeee  (30.07.22 12:42:45)
Kronik bir sorunu yok gibi duruyor. Tek önerim 16gb ramli olanı alman olur.

  • denizgonen  (30.07.22 13:01:08)
Eğer iki tane harici monitörün varsa, desteklemiyor.

  • kaptankedi  (30.07.22 14:24:48)
16 Ram almanız epey bişey değiştirir. Ben çok ram'lik bir iş yapmıyorum gündelik kullanım gibi düşünmemek lazım. Güncel işletim sistemleri anlık depolamayı ram'e yapıp fişek gibi hızlı çalışıyor ve ssd'den de tasarruf etmiş oluyor (yazım saati olarak)

Kronik bir sıkıntısı yok uzun süre yoğun işlemci kullanımında heat throttle yapabilir fansız olduğu için ki o da dev bi dert değil aslında oturup komplike 3d modelleme yapmayacaksanız.
  • hedep  (30.07.22 23:55:16)