[]

Uydunet uyumlu modem

Bizde ilk abone olduğumuzda verdikleri netmaster CBW-383Z4 modem var ama ethernetle 20-25 alırken wifidan 2-3 mbps hız alıyorum. Sitesindeki modemlerde zaten 4 tane var 5 ghz olan tek modem huawei o da 1100 tl'ye buldum. Ucuza uydunet uyumlu hızlı modem bildiğiniz var mıdır? Docsis 3 uyumlu diye aratınca da bir sürü opsiyon çıktı. Infinity 401 daha uygun, 5 ghz var gibi, ama hepsi 2.el gibi. Öneriler varsa açığım.

En son çare repeater da alabilirim ama ekstra enerji sarfiyatı var bir de modem ortada duruyor her taraftan kablo çıksın istemiyorum açıkçası.


 
modem değil router bakın. O Netmaster'ın wifi özelliğini kapatıp kabloyla router'a verirsiniz, wifi'ı sadece o yayar. Ne kadar enerji tüketir bilemiyorum ama en makul çözüm bu. (Repeater değil ama)


  • nhk ni youkosu  (28.07.22 22:38:22) 
Repeater derken evet router kastetmiştim aslında


  • mirafiori  (28.07.22 22:41:42) 
modem almanıza gerek yok. modemi bridge moda alıp, bir adet router alıp bağlıyorsunuz. herkes böyle kullanıyor zaten çünkü tüm netmaster kablo modemlerin wireless sorunu var.

mesela şu ürün ;

www.hepsiburada.com

veya bu ;

www.hepsiburada.com
  • delidir yakalayin  (29.07.22 00:05:05) 
2 senedir sıkıntı yaşayıp, kablonete bok atıp zaman kaybettim. infinity 401 modem kiraladım geçtiğimiz ay tavsiye ile, aylık 10 TL ödüyorum. (geçen sene 5 tl idi, 10 olmuş) 100mbit hız benim, 96 dan aşağı görmüyorum.


  • blackidom  (30.10.22 23:03:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.