[]

Kredi çektiğim bankadaki maaş hesabımı nasıl kapatabilirim?

Arkadaşlar selam,

Promosyon ödemesi alabilmek için şu anda maaş aldığım bir devlet bankasındaki hesabımı kapatıp iş bankasına geçmek istiyorum.

Şu andaki maaş hesabıma bağlı bir kredili mevduat hesabım var. Ayrıca aynı bankadan 2 defa ayrı ayrı kredi çektim ve ödemeleri devam ediyor.
Promosyon taahhüt geri ödemesi yapıp (3 yıl henüz dolmadığı için 140 lira civarında bir geri ödemem çıkıyor) hemen hesabımı kapattırmak istedim ama maaş hesabınıza bağlı bir kredili mevduat hesabınız var ve bu yüzden hesabınızı ancak şubeden kapatabilirsiniz dediler.

İyi dedim tamam, KMH borcumu da ödeyip hesabımı kapattırırım şubede. Ama şimdi de diğer kredi hesaplarınızı da kapattırmanız lazım diyorlar.

İyi de benim diğer kredi hesaplarım maaş hesabıma bağlı değil ki, onları ben zaten her şekilde ödemekle yükümlüyüm. Maaşı nereden çektiğimin bir önemi yok dedim. "Olur mu öyle şey, bizden maaş aldığınız için daha düşük faizle kredi çıkmıştır adınıza." diyorlar. Bana böyle bir bildirim yapılmadı dedim. Hem böyle olsa bile bu bankanın insiyatifinde olan bir durum değil mi? Sonuçta ben bireysel olarak böyle bir talepte bulunmadım.

2 krediyi de mobil uygulama üzerinden çektim. Maaş hesabımı kapatabilmem için beni bu kredi hesaplarını da kapatmaya zorlamaları normal mi? Yasal mı?
Hesabı kapatmamak için 40 dereden su getiriyorlar resmen. Aynı bankadan bir de kredi kartım var. Kredi kartına da biraz borcum var ama asgarisini her ay aksatmadan ödüyorum.

Bir bankacı ya da kendi başına da böyle bir durum gelmiş biri acilen cevaplayabilirse çok sevinirim. 31 Temmuz maaş taşıma ve promosyon işlemleri için son gün. Yarın son iş günü.

 
Halihazırda hem maaşını aldığın hem de aynı bankadan kredin varsa, maaşını başka bankaya taşıymazsın.

Telefonla konuştuğun müşteri temsilcisi bu işi bilmez. Şubeden net bilgi alabilirsin.
  • mahone  (28.07.22 17:44:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.