benzin'İn fiyatı neden sürekli düşüyor?

yine indirim gelmiş 50 kuruş. litre fiyatı 30'dan 22'ye düştü bu neden oldu geçen hafta brent petrol 90 dolarlara düşmüştü onu anladık ama geçen haftadan beri dolar 17.90 brent petrol 102 dolara geldi benzin fiyatı neden düşüyor anlamadım.

benzin fiyatı ayrı, brent petrol ayrı... örneğin bir ara dizele zam geliyordu benzine gelmiyordu. yakın gitse de her zaman birebir gitmez. ayrıca indirimlerle zamlar 1-2 gün geriden geliyor. son birkaç günün ortalaması alınıyordu. alaattin aktaş dünya gazetesinde güzel bi yazı yazmıştı googledan bulabilirsiniz..

  • sert siyah krom  (27.07.22 23:05:09)
günlük değil, son 5 günün ortalamasına göre değiştiği için indirim geldi.

"- Bu borsada oluşan son beş günün kapanış fiyatının ortalaması, yine bu beş gündeki Merkez Bankası döviz kurunun ortalaması üstünden TL’ye çevriliyor. Bu şekilde ortaya çıkan fiyat, mevcut fiyatın yüzde 3 üstünde ya da altındaysa zam veya indirim gündeme geliyor."

bit.ly
  • sanal uyku  (27.07.22 23:31:42 ~ 23:32:19)