zorunlu trafik sigortası fiyatları hk

selamlar, daha dün baba bey fiat uno 2000 model aracı için 3.500 tl trafik sigortası ödedi. Bu çok değil mi? Sizlerde durum nedir?

22 yıllık araç için mi 3500 tl? Yuh artık.

Bizim araç 28 yıllık. Bilmiyorum daha sigorta yenileme tarihi gelmedi...
  • muhayyer divan  (27.07.22 12:47:29)
Özellikle eski araçlarda primler yüksek, indirimi yoksa bu fiyatlar normal. Her firmadan fiyat alındı mı?

  • John Bloor  (27.07.22 12:51:34)
Trafik sigortasında belirleyici olan araç değil, kişi oluyor.
Ben %60 civarında hasarsızlık indirimi ile 1800 gibi bir teklif aldım. (yaş 36)

  • burfak  (27.07.22 13:01:02)
  • Mistyimage  (27.07.22 13:20:23)
Dün twitter'da öyle bir konuşmaya şahit oldum.
Trafik sigortası geçen senenin 3 katı, kasko sigortası geçen senenin 6 katı diyorlardı.

Bir de başka bir yerde okumuştum. Bu sene sigorta şirketleri epey içeri girmişler. Onun acısı bir yerlerden elbette çıkacak.
  • Mirket  (27.07.22 15:55:59)
trafik sigortasının modelle bir ilgisi yok. il ve hasarsızlığa göre tavan fiyatlar var.

  • nuisance  (27.07.22 16:57:41)
diğer arkadaşlar +1 —trafik sigortası sizin değil, olası kazaya karıştığınız diğer araçların hasarını karşılıyor.

bu bakımdan sizin kaza geçmişiniz ve aracın tescil olduğu ildeki kaza oranına göre belirleniyor. küçük şehirlerde biraz daha düşük teklifler gelecektir.

kasko ise sizin aracınızın hasarını karşıladığı için, sizin aracınızın değerine göre belirlenir. tabii 22 yıllık araca muhtemelen kasko yapmazlar, o ayrı.
  • kaptankedi  (27.07.22 17:10:21)
1 yaşında araç için bu sene 5 e yakın kasko, 3 e yakın da sigorta ödedim. ben yeniledikten sonra aşırı uçmuş ve seneye de bu senenin en az 2-3 katı olacak diyorlar. vay halimize

  • chanandler bong  (27.07.22 17:27:18)