Bu şekilde zayıflayabilir miyim?

Bi 8-10 kilo versem yeter.

Sabah müsli+süt+multivitamin
Öğlen şirkette ne varsa (tatlı ve ekmek yok)
Akşam çorba, ton balıklı salata, yoğurt gibi şeyler

Günde minimum 6000, genellikle 8-10 bin adım (haftasonu 10 bin üzeri)
Ve telefonuma indirdiğim uygulamadaki egzersizler (10-15 dk sürüyor)

Şu anki kilom 85-90 civarı, hedef kilo 80 altı.

Not: haftasonları alkol içilecek. Gün içinde meyve ve çerez yerim muhtemelen.

1 ay şunu yapsam işe yarar mı? Ekstra bazı planlarım var (sabah aç karnına sirke içmek, haftasonu 20 bin adım atmak gibi)

Abi aç karnına sirke falan içme ya dünyanın en anlamsız hareketi o hiçbir faydası yok bilakis midene yazık. Onun dışında kilo vermenin kuralı giren enerjinin çıkan enerjiden az olmasına dayanır, eğer bunu tutturursan kilo verirsin teknik olarak ama ben senin mental olarak buna hazır olmadığını düşündüğüm için başarabileceğini sanmıyorum.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (26.07.22 20:09:02)
Sabah kahvalti yapma direkt? Zayiflayana kadar yemegi azalt knk boyle hesap kasma gerek yok. Olay basit aslinda.

  • stavro  (26.07.22 20:09:26)
Kahvaltı yapmayınca moralim çok bozuk oluyor ya. Mutsuz oluyorum

  • birmilyonunvarmi  (26.07.22 20:11:50)
Kaleci+1
Ben bir süredir Diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum, bahsettiğiniz kadar zayıfladım, her şey o hafta yolunda gitse bile max 1-2 kadeh "bonus" hakkı verir, keşke haftaiçi diyet yapıp h.sonu ucu bucağı belirsiz "alkol içmeli" bir dünya olsaydı :)

  • dreamnesiac  (26.07.22 20:18:46)
fatsecret uygulamasını yükle.

www.calculator.net
kendi bilgilerini girerek sonuç al, fatsecretle ortalamayı takip et.
  • yanlishayvan  (26.07.22 20:21:09)
Vucut alışık olmadığı içindir o. 1 hafta dayansan vucut alisir. 1 saat gec yap meseka kahvlatiyi, sonra daha da geciktir, en son öğleye kadar uzat kahvalti yapmamis olursun bir sure sonra.

Cerez yiyeceksen de dusuk kalori seyler ye. Findik fistik kaju ceviz vs epey yuksek kalori bunlar mesela.

Muslide de hatırı sayilir kalori olur bu arada. Ben fazla zayifladigimda yemeye baslamistim onu geri kilo almak için:)

Aslinda cok bir egzersize de gerek yok, kalori acigi olustugunds ister istemez kilo kaybedeceksin. Nasıl zayiflayamiyorsunuz anlamıyorum ya:)

Spor salonuna git, spinning dersine gir, cikista yemek yemeden yat mesela. Deli kalori kaybedersin.
  • stavro  (26.07.22 20:21:20)
Spor salonları bana cazip gelmiyor. Sahilde yürümek daha iyi geliyor. Belki kendime koşu bandı ya da ev bisikleti alabilirim ama

  • birmilyonunvarmi  (26.07.22 20:24:05)
müsli ve meyveyi listenden çıkar. yerine yumurta ve et ekle. çok protein almadan düzgün bir şekilde kilo veremezsin.

alkol kilo vermeni durdurur. her türlü stres kilo vermeni durdurur. çok uyuyacaksın. en az 8 saat gece uykusu şart.

günde 1 öğün ye. 90 kilo isen günde 150-200 gram civarı protein almaya çalış. 100 gramın altına sakın inme.
  • alperz  (26.07.22 21:00:02)
Ben ramazan bayramından beri şunu yapıyorum

Sabah müsli+süt ( bazen 2 haftada 1 canım çekince simit peynir )
Öğlen şirkette ne varsa (tatlı ve ekmek yok)
Akşam hiçbir şey

( tatlı filan bulunca yedim affetmedim valla ) hee ne kadar sağlıklı bir yol derseniz orasını bilemem

92 den 80 e düştüm
  • pislick0  (26.07.22 21:22:34)
@pislick0 yapmam gereken bu sanırım.

  • birmilyonunvarmi  (26.07.22 22:19:25)
Stres kilo vermeni durdurur denilemez. Bazi insanda tam tersine stres kilo kaybettirir, istahini keser. Kisiden kisiye değişir bu.

  • stavro  (26.07.22 22:50:20)
Alman gereken kaloriyi hesapla internetteki sitelerden birinde sonra da altinda kal. Ihtiyacin 2000 kalori ise sen 1500 aldığında ya da 1800 alip sporla da 300 yaktığında kilo vereceksin. Aldigin kalorileri de hesapla bi aplikasyonla.

  • instant crush  (27.07.22 11:24:16)
fatsecret +1

  • sipsiyah  (27.07.22 16:34:03)