[]

I never imagined he'd do that to me.

he would mu?
he had mi?

sanırım would çünkü "had" den sonra her zaman v3 gelmesi gerekiyor sanırım.

bu kısaltmalarda bazen anlamdan çıkaramıyorum. nasıl bir yöntem izleyebilirim?

 
Would.
"Had" olsaydı "do" değil "done" takip ederdi.

  • dreamnesiac  (26.07.22 19:56:37) 
had + do diye bir kalip olamaz. had olursa v3 hali done gelmesi gerekir. cumle akisina gore would uygun.


  • antikadimag  (26.07.22 20:08:35) 
would olacak o.

anlamdan çıkaramıyorsanız, izlediğiniz yöntem de yeterli bence. yalnız had den sonra eğer fiil varsa v3 olacak diye düzeltebiliriz o grammar bilginizi. fiil yerine isim sıfat vs de gelebilir zira.

öte yandan would dan sonra hep v1 gelir genellemesi daha garantidir.
  • nicke bak hizaya gel  (27.07.22 00:14:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.