Bir tuhaf WhatsApp grubuna eklenme vukuatı yaşadım

Sık sık alışveriş yaptığım ve eve sipariş verdiğim bir tekel bayisinin numarası telefonumda kayıtlı. Bugün durup dururken "X tekel" sizi müşteriler grubuna ekledi diye bir bildirim geldi ve baktım böyle bir gruba eklenmişim. Başta dedim herhalde kampanya vs. bildirmek için müdavim müşterilerini ekledi adam. Ama gruba girdiğimde telefonumda kayıtlı tekel numarası tarafından eklenmemiş olduğumu gördüm.

Daha da tuhafı yönetici olarak görünen tek numarada ise namaz kılan bir erkeğe ait profil fotoğrafı vardı ama jenerik bir fotoğraf kullanılmış. Baktım gruba 50-60 kadar numara eklenmiş ve ne olduğuna anlam veremediklerinden olsa gerek birçoğu hiçbir şey yazmadan dakikalar içinde ayrıldı gruptan. Biraz bekledim ne mesaj atan oldu ne bir şey. Sonra ben de ayrıldım. Şimdi görüşünce soracağım kendisine ama bence bir fikri bile yoktur, zira ne beni ekleyen kendi numarası ne de onu söz konusu gruba eklediler.

Ama nasıl oluyor da kendi numarası olmadığı halde bana gelen whatsapp bildiriminde falanca numara değil de "X Tekel" şeklinde benim rehbere kaydettiğim isim ve şekilde sizi şu gruba ekledi diye bildirim alıyorum? Böyle bir şey yaşayan oldu mu daha önce?

reklam için eklemişler işte. tuhaf değil yani.

  • OrangeYellow  (26.07.22 19:06:09)
Rehberde kayıtlı olmayan bir numara eklediğinde numara olarak görünüyor ama, isim çıkmıyor normalde

  • oldtimer  (26.07.22 19:23:00)
Geçen sene benzeri başıma geldi. Yüzme kursu grubuna ev sahibimle birlikte eklenmiştim. Reklam için olduğunu düşünüyorum

  • birmilyonunvarmi  (26.07.22 22:22:13)
Daha sonrası için ayarlarınızı değiştirin, seçtiğiniz kişiler haricinde kimse gruplara ekleyemesin.

  • inheritance  (26.07.22 22:25:23)