İşten ayrılınca kalan maaş

Ayın 15inde ayrılınca bu ödeme illa maaş zamanı mı yapılır? Kurumsal şirket ay sonu maaşlara beraber yatırırız diyorlar. Siz ayrılınca süreç nasıl işledi?

Size özel ayrıca yatmaz. Maaş günü ne zamansa o zaman yatar.

  • dissendium  (25.07.22 22:20:13)
Aslında tazminat alacak kişiye hemen yatırmışlardı. 15 yıllık tazminat az da değildi rakam. Bu bana yaptıkları gibi geldi de..

  • meraklitursucu  (25.07.22 22:25:16)
kanun ve yönetmeliklerde (detaylı aramadım) tam olarak bu sorunun cevabını bulamadım. biz maaş döneminde yatırmakla birlikte, bütçe durumuna göre acil ihtiyacı olup olmadığını soruyoruz.
ek olarak, 15 yıllık tazminat söz konusuysa, zaten 2 ay öncesinden ihbar vermiş olması gerekiyor. bu zaman aralığında muhasebe/finans departmanları gereken meblağ ile ilgili hazırlık yapabilirler. bundan dolayı çat diye gününde verilir.

  • redlinetheturk  (26.07.22 08:26:40)
Tazminat hemen yatıyor ama maaş maaş gününde yatıyordu diye hatırlıyorum

  • condom kurşunu  (26.07.22 09:07:14)
Hatta ikale tazminatı varsa, bir kısmı önce bir kısmı sonra yatıyor.

  • condom kurşunu  (26.07.22 09:07:43)