[]

Benzinli testere ile çit budanır mı?

Merhaba,

Mesela Hyundai Turbo 450 gibi bir makine ile biberiye ya da çam çiti budanır mı?


 
budanmaz


  • jelly bear  (25.07.22 20:59:45) 
Budanmaz. onun budama motoru farklı.


  • Mirket  (25.07.22 21:13:25) 
onun için şöyle aletler var:
www.koctas.com.tr

koçtaş'a girdiğimde keşke benim de olsa, bir de çitli evim olsa da budasam, dediğim bir cihaz :)
  • tabudeviren  (25.07.22 21:31:55) 
Linkteki üründen bende var, çalıları ve çit olarak diktiğim çam ağaçlarını buduyorum yüzeysel.

Ama zamanında kesilmeyen ve odunlaşan dalları kesmiyor, linkteki ürün ve benzerleri ortalama 10 mm kalınlığa kadar dallarda işe yarıyor, dal kalınlaşınca "keşke motorlu testerem de olsa" diyor insan. Çünkü elle kesiyorsun kalınları mecburen.

Özetle sürekli budayıp çiti kontrol altında tutarsan linkteki ürün birebir işe yarar. Dalların kalınlaşmasına fırsat vermemek lazım.
  • John Bloor  (27.07.22 12:03:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.