basel uçak yolculuğu

birkaç gün sonra basel'e gideceğiz. pegasus'un sitesinde "basel Havalimanı'na seyahat edecek olup Fransa sınır kapısından ülkeye giriş yapacak olan yolcuların Fransa ülke Kabul koşullarını sağlaması gerekmektedir" yazıyor. fransa'nın koşul listesi de isviçre'ye göre daha kabarık.

sorum şu: biz basel'de indikten sonra direkt freiburg'a gireceğiz, dolayısıyla "Fransa sınır kapısından ülkeye giriş yapacak" yolcu kapsamına girmiyoruz sanırım değil mi?

Bir keresinde bulunmuştum orada isviçre için. Sanıyorsam direk zaten indiğinde pas kontrol vs işleri hallettikten sonra kapılar vardı, neresiyse gidiyordun o kapıya. Ama diyorum ya hayal meyal.

  • patos64  (25.07.22 18:05:27)
Ha birde ek olarak yanlış yönlendirmiyim, ben başka bir schengen ülkesinden geçtim belki o yüzden böyledir.

  • patos64  (25.07.22 18:13:52)
fransa yakın zamanda transit vize şartı getirdi türk yolculara. onunla ilgili bir şeyse eğer ona bir bakın derim, ben detayına vakıf değilim, yanlış yönlendirmek istemem.

  • der meister  (25.07.22 18:39:32)
Basel Havaalanı, Uluslar arası havaalanıdır. Havaalanı çıkışında 3 tane kapı vardır. Karşı, sağ, sol. yönleri hatırlamıyorum ama 3 kapı 3 ülkeye çıkar. oradaki görevli polise sorarsanız hangi kapıdan çıkacağınızı söyler.

  • ankarakecisi  (25.07.22 22:29:51)
support.euroairport.com

The transit is possible; travellers must, however, satisfy German entry criteria, as well as any entry and transit restrictions applicable in France or Switzerland, as the case may be.
  • yeninesiltupcu  (26.07.22 07:07:16)
freiburg'a gidecekseniz zaten almanya kapısından çıkmanız lazım. fransa ile ilginiz yok ki

  • lapetite  (26.07.22 13:35:42)