ist beyaz yakalı maaşı

bir süredir beyaz yaka ve tr pazarından uzak kaldım.
min 4yıl deneyimli beyaz yaka çalışan ücretleri ne düzeyde?
elbette çok değişken bişey ama global firmalarda specialist ve üstü pozsiyonlar için durum ne üç aşağı beş yukarı bunu merak ediyorum..

örnek olsun diye pozisyon;
-teknik- insan kaynakları işi,
3-4 yıl genel iş deneyimi,
itü ve benzeri okullar
iş gereği akıcı yabancı dil
global firma (IT)
poz: specialist gibi

Bir fikir verebilir www.kariyer.net

  • OrangeYellow  (25.07.22 15:08:32 ~ 17:34:03)
@OrangeYellow

Burası doğru fikir vermez. Maaşını bildiğim pozisyonlara baktığımda 3'te biri kadar gösteriyor ortalamayı. En üst maaş bile bildiğim maaşların yarısına yakın.
  • himmet dayi  (25.07.22 15:11:07 ~ 15:11:20)
ya evet işte,

hem şu ara zamlar, hem alım gücünün düşmesi.. sürekli değişen bir aralık oldu.. önceden junior maaşları için devlet işlerindeki uzman maaş skalasına göre karar veriyorduk şimdi eskisi gibi bir anlamı kalmadı : /

güncel teklif alan veya teklif veren vs varsa yazsa keşke
veya ikcılar falan varsa onlar bi fikir verir
kimsenin bireysel olarak maaşını merak etmiyorum, piyasa ne onu öğrenmek istiyorum.
teşekkürler.
  • jimjim  (25.07.22 15:24:20)
Sorduğunuz pozisyonu anlamadım ben. Global it firmasında ik uzmanı maaşını mı soruyorsunuz?

  • selimcigimisik  (25.07.22 15:29:33)
min 10-14 arası olur diye tahmin ediyorum
ne ölçüde destek vereceğine, kime raporlama yapacağına vs göre değişebilir.
ama uzman rolü olması veya alan dışında deneyimi olması falan 20k'ya yaklaştırmaz diye düşünüyorum.
  • rewlack  (25.07.22 18:23:21)
bordrodan uzman diye aratıp liste çektim; brüt tutarlar.

ithalat uzmanı, 3-4 yıl tecrübe, 17 bin
finans uzmanı, 3-4 yıl tecrübe, 19 bin
muhasebe uzmanı, 10 yıl tecrübe, 24 bin
ik uzmanı, 10 yıl tecrübe, 25 bin
muhasebe uzmanı, 25 yıl tecrübe, 26 bin
marketing uzmanı, 15 yıl tecrübe, 28,5 bin
teknik satış uzmanı, 10 yıl tecrübe 29 bin

bu ay herkese %10 zam yapıldı bunların üstüne ekleyebilirsin.
  • gabe h coud  (25.07.22 18:43:32 ~ 18:44:40)
5 yıl tecrübe var bende IT sektörü satış/iş geliştirme işi 35-40ktl net maaşım var.
çevremden duydugum kadarıyla genelde 20-30k arasında maaşlar. üzerine yan haklar araba ulaşım vsvs

  • mhmtt  (25.07.22 19:52:30)
kariyer net. patron tarafı bir firma. çalışanların hakkını koruyan bir yer değil.
aynı pozisyonun devletteki karşılığını bile yazmıyorlar. bence ölçütünüz olmasın.
devlette 10 alıyorsanız özel sektörde bunun 1,5-2 katını almak çok normal.
  • ankarakecisi  (25.07.22 23:11:20)
Devlette alının 2 katını geçtim tecrübesiz bir özel sektör çalışanı devletteki maaşları alamıyor şu anda.

  • OrangeYellow  (25.07.22 23:14:03)