[]

Bir bilgisayardan diğer bilgisayara yüksek boyutlu dosya aktarma

Selamlar,

Servera bağlantısı olan bir bilgisayardan; server dosyalarını başka bir bilgisayara aktarmamiz gerekiyor. Harici harddiske yuklenebilecek boyuttan daha yüksek bir dosya boyutu var. Bunu daha kolay çözebilecek bir yöntem var mı ?


 
O dosyaların bulunduğu klasöre ağda paylaşım izni verirsen diğer bilgisayardan 'Yerel Ağ' klasörüne girdiğinde o ağdaki bilgisayarları ve bu bilgisayarların altındaki paylaşılmış klasörleri görürsün.

support.microsoft.com
  • himmet dayi  (25.07.22 14:03:27) 
eğer imkan var ise bence en hızlı yol hard diskin servera takılıp server üzerinde aktarım yapmaktır.

ağ üzerinde yapılan aktarımlarda eğer iki sistemde de raid yapısı yok ise veri kaybına yol açabilir. transfer işlemi uzun süreceği için networkun süreç boyunca stabil çalışmasına da dikkat etmeniz gerekiyor.
  • bravoteam  (25.07.22 15:22:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.