Noter ödenen ücret

Her noter verilen ücret sabit değil mi?
Aynı gün aynı işlemi 2 farklı noter de yapıldı. Biz 600 lira odeďik,diğer arkadaş 300 lira ödemiş. Bu kadar fark bana çok geldi. Bilgim de yok,bilen varsa yanıtlarsa sevinirim..

Noterler fiyatları kafalarına göre belirliyor diye biliyorum. Tabi alt-üst sınırı vardır muhtemelen ama genel olarak özel şirket gibi çalışıyorlar.

  • gallienus  (24.07.22 14:53:18)
aynı işlem dediğiniz ne? kelime sayısına göre ücret alınıyor genelde.

  • jelly bear  (24.07.22 14:53:28)
bir de işlem aynı olsa da eğer alınacak belgenin nüsha sayısı da ücreti etkiliyor diye biliyorum.

  • burfak  (24.07.22 14:59:03)
mesela noter onaylı belge diye bir talebiniz var ve kaşe başı ücret alıyor. tek nüshada tek kaşe iken 2 nüsha alırsanız fiyat iki katına çıkar. muhtemelen 300 lira ödeyen kişi tek nüshalık işlem yapmış. (diploma onayında başıma gelmişti)

  • Unde bach canim  (24.07.22 17:43:03)
Erasmus için 2 adet muvafakatname çıkartıldı. Belge aynı sayı aynı. Okul bir nüsha yolladı ona göre çıkartıldı.

  • brnbrs  (25.07.22 09:48:06)