Her sabah filtre kahve içmek

Yaklaşık bir yıldır alışkanlık oldu. Bir filtre kahve bir elma ile kahvaltı yapar oldum. 2 saat sonrasında da ya normal kahvaltı yaparım ya da normal öğle yemeği gibi yemek yerim.

Her sabah uyanır uyanmaz filtre kahve içen arkadaşlar, vücudunuzda olumsuz olarak neye sebep oldu? Herkes içilmez diyor…

Kim içilmez diyor ya? Kendimi bildim bileli içerim milyonlarca Amerikalı da içiyor. Hiç bi şey de olmadı hatta ben espresso içerim aç karnına.

Devam hiç bi şey olmaz.
  • Mcfly  (23.07.22 21:40:40)
Eskiden içerdim artık içmiyorum, bu biraz da kişiye göre farklılık gösteriyor, bende reflü ya da başka bir şeye yol açmadı, olabilir de olmayabilir de

  • freebird5406_2  (23.07.22 21:42:39)
Fkfjfk kahve içilmez de ne içilir abi adam uyanır yyanmaz sigara içiyor bira falan içiyor bi şey olmuyor da kahve içince mi olacak nedir yani.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (23.07.22 21:44:06)
Ben de bir yıldır yaklaşık yarım litre kahve içiyorum her sabah. Olumsuz bir tarafını görmedim şimdiye dek.

  • himmet dayi  (23.07.22 21:54:49)
7-8 yildir uyanir uyanmaz 1 litre kadar filtre kahve icerim. Olumsuz bi durum yasamadim henuz.

  • msb  (23.07.22 22:24:00)
15 yıldır yoğun şekilde (günlük yaklaşık 500 ml-1 ltr) kahve, son on yıldır da günlük aynı ortalamayla filtre ve espresso bazlı kahve tüketiyor(d)um. Diş sararması saç dökülmesi dışında ki bunların tedavisi var, en net gözlemlediğim şey cildimdeki kolojen miktarındaki belirgin azalış. Muhakkak yaşla da ilgisi var ama benden daha ileri yaşlı insanlara kıyaslayarak söylüyorum. Kahveyi azalttığım dönemlerde ise bu durum olumlu yönde hızla değişiyor. Aynı şekilde cilt yenileme, bir yaranın kapanması gibi durumlarda da geçerli. Muhtemelen en başta C vitamini (ve demir, e vitamini..) gibi çeşitli şeylerin emilimini azalttığı için.
Bir de tabii sürekli kullanımda kafein eşiğiniz yükseldiği için dikkat dağınıklığı, odaklanamama, anksiyete, kaygı durum bozukluğuna eğiliminiz zaman içinde artacak.

  • rewlack  (23.07.22 23:15:00)
Sabah uyandiktan sonra 3 4 saat icinde kahve icerseniz aslinda uyanikliginizi saglayacak olan dogal hormonlarinizin isleyisini bozup uyanmak, dinc hissetmek icin kahveye bagimli hale gelirsiniz.
Etrafta bu yuzden kahve icmeden kendine gelemeyen bir cok insan var. aslinda vucudumuzun kendi kendine yaptigi uyandirma islemini kahve ile degistirmis oluyorsun.

Kafein almak icin uygun saatleri aratabilirsin googledan.
  • zimbirik  (24.07.22 00:49:52)
1-2 taneden birşey olmaz belki ama gün içerisinde içmeye devam ederseniz karaciğerle İlgili problem de yaşanabiliyor.

  • tum haklari saklidir  (24.07.22 11:01:06)