[]

Motosikletle uzun yol yapmak için...

Tecrübesiz ve ehliyeti yeni alan birisi için kaç km'lik bir tecrübe gerekir?

Yani bugün ehliyet aldım yarın uzun yol yapıyım olmaz sanırım?

Model olarak Yamaha xmax düşünüyorum ama vitesli naked bir model de düşünebilirim henüz net karar vermedim.

Rota olarak istanbul-dikili arası gibi...

Bu yaz yapabilir miyim acaba?

 
Benim bildiğim (özellikle bisikletçiler) bu işin uzun süren bir planlamasını yapıyorlar. Öyle çıkıp gidersen sorun yaşarsın. Önce yolları tanımak gerekiyor. Bisikletçiler nerenin yolu iyi, nerenin yolu kötü, hangi yolda eğim var, hava gece 3'te ne kadar soğuk oluyor, nerede kalınacak otel var, biliyorlar. Yanlarına aldıkları yiyecekten, olası bir arıza durumunda işe yarayacak lastiğe, teknik araçlara kadar her şeyleri var. Bu iş sadece kilometre tecrübesi ile olacak bir şey değil. Motosikletin gece 1'de, dağın başında lastiği patlarsa ne yapacaksın... Bir acil durum planın, lastik değiştirme tecrüben olması gerekiyor. Motosiklet Türkiye'de sıkıntı. Diğer sürücülerin trafikteki davranışlarını incelemen gerekiyor. Reflekslerin gelişmesi lazım. Siz yakın yerlere gitmeyi deneyin, zamanla çemberi genişletirsiniz.


  • dissendium  (24.07.22 01:46:55) 
YouTube Zafer Akçay'in videoları izleyebilmeniz tavsiye ederim.

İlk motor kullanacak isen biraz km yapman gerekli.

Gece sürüş yapma.

Dissendium +1
  • kaiserr76  (24.07.22 07:49:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.