Schengen Vizesi'nde Banka Hesapları hakkında birkaç soru

Şimdi iki ayrı bankada ayrı ayrı hesaplarım var. Biri Yapı Kredi maaş hesabım var. Öbürü de Enpara.

1 - ) Yapı Kredi maaş hesabımda para yok. Yattığı gibi Enpara'ya yatıyorum. Maaşım diye açıklamada belirtiyorum. Oradan Yapı Kredi'nin kredi kartını ödemek için borç miktarı kadar geri gönderiyorum. Bireysel Emeklilik sistemi diye 400 lira ayrıca gönderiyorum. Yapı Kredi'deki hesabı göstermeme gerek var mı? Yoksa sadece Enpara hesabı yeter mi?

Ayrıca Enpara'da hem Euro hem TL'de bir miktar var. İkisini de göstereceğim.

2 - ) 2 Eylül'de başvuracağım. 3 aylık banka hesap hareketleri gerekli. Enpara'da Günlük Faiz veren Birikim hesabım vardı kapattım. Bu 3 ay içerisinde birikim hesaplarından vadesiz para girişi oldu kısaca. Bu problem yaratır mı?

Uzmanı değilim ama ben başvururken iki şey söylediler.
1.En yüksek bakiye olan hesapları ver.
2. en fazla hesap hareketleri olanı ver. Para giriyor para çıkıyor. Bir aksiyon var vs. diye.

Nihai olarak vize görüşmesindeki tutumları önemli sanki.
  • Kazmapolitan  (22.07.22 21:35:41)