[]

fiber portu olmaması ve adsl internet

selamlar.

bulunduğum yerde fiber portları dolu dendiği için internet bağlatamıyorum.
biliyorum bunun bir süresi yok ne zaman olacağı belli değil.
ama burada sizi sıraya alan, 300. kişi sonra sana gelecek gibi rezervasyonumsu şeyler söyleyebilen bi servis sağlayıcı var mıdır bildiğiniz?
türk telekom'dakiler genel müdürlüğe gidin dedi ama o da farklı bir şey demiyormuş.

100mphs fiber internetle 40-50 aldığım evde max 50mphs'li adsl'den 40 vs alır mıyım acaba?
daha doğrusu 20mphs fiber internet ile 20mphs adsl internet arasında ne kadar fark olur?

adsl alsam en az 12 ay taahhüt o yüzden emin olmalıyım.

 
onu ancak turk telekom bilir. bakır altyapı telekom’a ait çünkü. aynı hızı verebilen bağlantı tipleri arasında kullanıcı açısından fark yok, fiber 50 mbit ile vdsl 50 mbit aynı hızı veriyor neticede ama ping süresi, upload hızı gibi avantajları var fiberin.

fakat fiberde taahhüt edilen hızı tam alırken xdsl bağlantılarında saha dolabından eve kadar olan ve ev içindeki kabloların kalitesi hızı belirler. örneğin siz 100 fiberde 40-50 alıyorsanız o bağlantı vdsl’dir, mesafe ve/veya kablo kalitesi sebebiyle 100’e ulaşamıyordur (ya da kablosuz kullandığınız için ulaşamıyor da olabilirsiniz).
  • orient blue  (22.07.22 17:55:32) 
Adsl de teorik limit 24 tt 16 mbit e kadar veriyor.


  • niyazi mısri  (22.07.22 18:06:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.