[]

1993 yılındaki 10k Alman markı şu an kaç paraya denk geliyor?

Euro olur, TL olur günümüzdeki karşılığını hesaplayayım dedim ama bulamadım.
 
O yıla ait mark-dolar kuru

freecurrencyrates.com
  • pek iyi degilim bugunlerde  (22.07.22 15:29:10) 
mark'tan euro'ye gecerken 2 marki 1 euro yapmislardi galiba. kesin olmamakla birlikte ornegin abd'de ortalama ev fiyatlari 93'ten bu yana 3.5 katina cikmis. almanya'da da benzer bir fiyat trendi izlemis emlak piyasasi. kabaca, 17.5k in euro gibi bir rakam suan icin 315k tl.


  • ubi dubium ibi libertas  (22.07.22 15:43:03) 
şu siteye göre 93 bin tl civarı.
www.xe.com

  • lazpalle  (22.07.22 17:15:40) 
birebir kur dönüşümü ile hesaplamak tam doğru olmaz, mark-euro'daki enflasyonu da hesaba katmanız gerekir


  • gezegen olan pluton  (22.07.22 19:27:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.