[]

Manchester City-Manchester United

İngiltere'de ya da Manchester şehrinde hangi takımın taraftar yoğunluğu daha yüksektir belli mi bu ya da homojen bi dağılım mı vardır? Teşekkür ederim.
 
www.goal.com

Burada United için "daha çok taraftara sahip olduğunu rahatça (güvenle) iddia edebilir." diyor. Ayrıca "hangi takımın kesin olarak daha çok taraftarı olduğunu söylemek zor ama sosyal medya takipçileri, forma satış rakamları, stadyum büyüklüğü vs. gibi veriler hangi takımın daha popüler olduğunun göstergesi olabilir." gibi bir şey denmiş.
  • himmet dayi  (22.07.22 14:37:59 ~ 14:38:41) 
google'a bakınca ingiltere'de de manchester'da da united'ın 2-3 kat daha fazla fanı olduğu görünüyor. ama benim yıllardır premier lig hayranı olarak gözlemim gençler city'ci büyüyor, city arayı kapatıyor olabilir.


  • patronaj1  (22.07.22 14:39:26) 
liverpoola gittiğimde evertonluların daha fazla olduğunu gençlerin evertonlu olduğunu gözlemledim. dünyadaki popülerliği ile şehirlerdeki farklı oluyor. ingilterede her şehir kendi takımını tutuyor. londra takımlarının taraftarları en fazla klüplerdir. manchester şehri için kesin bilgiyi o şehirde yaşayanlar bilir.


  • mikahakkinen  (22.07.22 14:44:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.