[]

Ses Yalıtımı Yaptırmak

Binada ses yalıtımı çok zayıf, evin odalarına nasıl bi ses yalıtımı yaptırabiliriz? Bunu kim yapar? Maliyet ne olur? Etkili olur mu? Daire son kat zaten, alt üst değil de yanlardan, bitişik duvarlardan olacak şekilde yaptırmak istiyoruz. Komşular da istekli. Masraf bölüşülecek yani. Ne tavsiye edersiniz?
 
Taş yünü, üstüne de kumaş gerilecek. Iki taraflı yapılırsa epey sesi kesecektir


  • spackinq  (22.07.22 02:08:58) 
cok zor bi is degil aslinda, bütcem kisitli derseniz kendiniz de yapailirsiniz, eliniz , matkap tutuyorsa.

www.youtube.com
  • c1b2k3  (22.07.22 12:22:16 ~ 12:24:08) 
Ses yalıtımı yukarıdaki arkadaşın dediginin aksine çok zor ve çok masraflı bir iş. Ses yalıtımı için bir kere duvar içinde duvar yapılması lazım. Yukarıdaki arkadaş da videoda paylaşmış zaten. Tüm tavanlar asma tavan tarzı bir hale dönüşüyor. Duvarlar alüminyum profille örülüp aralarına akustik sünger ve köpük koyuluyor. Üzeri de alçıpan ile kapatılıp ince sıva yapılıp boya işlemi oluyor. Geçen sene 80 metre kare ev için en düşük 125 bin lira fiyat vermişlerdi. Şuan daha yüksektir. Bence bir evin tüm duvarlarına yalıtım yaptırmaktansa sesin asla olmasını istemediginiz odayı yaptırın (yatak odası) diger odalarda da sadece sesin geldigi cepheyi yaptırıp daha düşük maliyetle kurtarabilirsiniz.


  • limonlu eksi  (22.07.22 18:42:39 ~ 18:47:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.