[]

Usd mi kur korumalı mı?

Mb faizi sabit tuttu. Hesapta 3000 usd var. Bu şekilde devam mı yoksa tl’ye çevirip kur korumalıya mı geçsem? Gerçi aynı hesap ama.
 
bence usd


  • karsiyakaliyiz  (21.07.22 15:10:11) 
TL’ye geçip kur korumalıya geçersen makas aralığı ve diğer kesintiler yüzünden vade sonu geldiğinde o parayla 3.000 dolardan daha az dolar alabilirsin. Halihazirda TL değilse KKM mantıklı değil. Üstelik parayı en az 3 ay elleyemiyorsun. Tabii bu hesap doların 3 ayda %4 artmayacağı varsayımına bağlı. O da pek mümkün degil gibi.


  • himmet dayi  (21.07.22 15:57:11) 
paran usd ise tl ye cevirip kkm'ye girmen anlamsız. cunku boyle yaparsan 3 ay sonra parayla yine en fazla 3 bin usd alabileceksin. belki makas farkindan dolayi 3k bile alamayacaksin. himmet +1

yatir aylik usd vadeliye gitsin. tl'ye ihtiyacin yoksa kalsin dolarin.
  • exlibris  (21.07.22 17:01:01) 
Usd vadeli hesaba bakıyorum da faiz oranı neredeyse yok gibi. Neden böyle? Hangi bankadan yatırmak lazım?


  • bi anlatabilsem dunya degisir valla bak  (21.07.22 17:09:25) 
usd vadeli hesabın tek esprisi parayı banka güvencesinde tutmak :)


  • wrench  (21.07.22 18:37:05) 
FED politika faizini 1.75’e artırdı en son zaten. Yanı dolara olan faiz düşük. TL gibi düşünmemek lazım.


  • himmet dayi  (21.07.22 19:16:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.