Aşı olacak mısınız olmalı mı?

Aralık ayında biontech olmuştum. Şubat ayında covid geçirdim. Çok hafif bir şekilde atlattım. Yeniden aşı hakkı tanınmış. Eldeki aşılar şu anki varyantlara etkili mi? Yeni varyantlara yönelik bir aşı geliştirileceğine dair haberler vardı. Şu an hatırlatma olmalı mıyım yoksa sonbahara kadar beklemek mi daha iyi olur sizce?

Ben de dahil olmak üzere birçok kişi dedik ki mevcut aşı omicron için etkili değil yeni formülle aşı çıkarsa onu oluruz ama gördük ki aşının etkisi vücuttan geçince covid olanlar baya ağır geçiriyor hastalığı, demek ki mevcut formül mevcut mutasyon üstünde de baya etkiliymiş, o nedenle kendi adıma olmakta fayda var diyorum cuma günü için randevu aldım, 20 tane daha hak tanırlarsa yine olurum gibi.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (19.07.22 20:21:43)
Olmayı düşünmüyorum.

  • Amaranta ursula  (19.07.22 20:50:41)
olacağım +1.

ocakta 3.yü olmuştum.

ağustos sonu gibi, ki vakalar artmaya devam ederse daha da erken 4'ü olacağım kesinlikle.
  • patronaj1  (19.07.22 20:53:21)
Olucam gecen sene 3 kere oldum 0 sorun ile atlattim.

Bu sene gecen hafta ölüyorum sandim hastaliktan. Boyle olacagini bilsem olurdum yine hemen. Salmistim ben biraz.
  • ananiyimioguz  (19.07.22 20:57:18)
teşekkürler.. yazmayı unutmuşum. covid geçireli 5 ay oldu. ne kadar süre beklenmeli diye soracaktım. sanırım 1 ay içerisinde olmak gerekir gibi.

  • jepa  (19.07.22 21:28:32)
aralık'ta 3. doz biyontek olduydum.

dördüncüyü patlatamadan korona oldum. artık nasipse eylül ekim gibi dördüncü dozu yaptırırım.
  • alperz  (19.07.22 21:31:35)
Şubat'ta 3.doz biontech oldum. Zaten aşı sürecim tamamlandı. Duruma göre olurum yine.

  • stejerners  (19.07.22 21:40:32)
Benle aynisiniz :) aralikta 3. Doz olup 14 subatta covid oldum. Ben biraz bekleyim diyorum, eylul gibi olmayi dusunuyorum

  • omonia  (19.07.22 22:50:35)
pazar günü ailecek olmaya gidiyoruz.
50 doz çıksa 51. nerede diye sorarım.

  • rakicandir  (19.07.22 23:00:32)
Of koştura koştura oldum ben sürükledi beni sevdiceğim aşıya. Geçen hafta oldum dördüncüyü.

Bu arada üçüncü aşı bizi çok sarsmıştı. Bu sefer kol ağrısıyla geçti.

Adetim 50 gün gecikmişti üçüncü aşıyla. Sonra yine düzenim geldi. Korkuyorum yine bozulacak diye.

Benim de manita valla 50. Aşıyı olsa 51. Nerede diye soranlardan. Ben endişeli yaklaşıyorum olaya. En son da napayım ölürsek birlikte ölürüz diye arabesk bir düşünceye kapılıp vurdurdum aşıyı.

Allah yardımcımız olsun
  • Hallegadola  (20.07.22 00:10:34)
oldum.

  • silver apple  (20.07.22 10:34:52)
Ben aynı durumdayım, Aralık'ta 3cü aşıyı tamamladıktan sonra Nisan'da covid oldum. Ağustos Eylül gibi 4cüyü olmayı düşünüyorum.

  • astronom bey  (20.07.22 17:37:31)
2 doz biontech'liyim daha fazla olmam hasta da oldum çünkü.

  • floydian  (20.07.22 17:38:36)
50 doz çıksa 51. nerede diye sorarım +1

Üç doz Biontech'ten sonra covid olup çok hafif atlattık evcek, hastalığın üzerinden yaklaşık üç ay geçti, hafta sonu hatırlatma dozunu yaptırdık.

Şu ara etrafımızda çok fazla covid+ var, yazın herkes daha çok gevşiyor, tatil yapıyoruz, geziyoruz, hep bi sosyallik. Sonbaharı beklemektense şimdi aşı yaptırmak daha mantıklı geliyor bana.
  • kobuzchu kiz  (20.07.22 17:56:25)